Książki które przeczytałem i były dobre w 2017 roku

  1. Homo Deus - Yuval Noah Harari - Homo Deus znaczy "człowiek bóg”. Zmieniamy się powoli w bogów w rozumieniu mitologii grackiej. Dzięki technologii ten proces będzie się pogłębiał. Harari to imponujący autor bo potrafi napisać bardzo wciągającą, opartą na danych i faktach książkę na temat ogólnej kondycji ludzkości i kierunku w jakim zmierzamy. Mało jest ogólnych książek o wszystkim, które nie są absurdalne. Homo Deus nie jest absurdalny, jest pełen ciekawych spostrzeżeń.
  2. Sapiens - Yuval Noah Harari - podchodziłem do tej książki już wcześniej ale dopiero po Homo Deusie uznałem, że koniecznie muszę ją przeczytać. Harari zauważył, że to co odróżnia gatunek ludzki od innych zwierząt to umiejętność opowiadania historii i wiara w te historię do tego stopnia, że uważamy je za obiektywną prawdę (a tak naprawdę są intersubiektywnymi historiami/przekonaniami właśnie). Fascynująca książka.
  3. The Inevitable - Kevin Kelly - ta książka pozwoliła mi lepiej zrozumieć fenomen AI i jak o nim myśleć. Kevin Kelly założył Wired Magazine i jest fascynującym myślicielem.  

Aplikacje na iPhone których używam codziennie w 2017 roku